Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus potwierdziła we wtorek, że na środę zaplanowane zostały czynności procesowe w związku ze sprawą Ewy Tylman. Jak dodała, do tej pory ich przeprowadzenie było utrudnione ze względu na zainteresowanie osób postronnych i obecność mediów.

 

- W tej chwili nie mogę podać, jakie czynności będą wykonywane, czy zostanie przeprowadzony eksperyment procesowy. Informacje takie być może będzie można przekazać w środę po zakończeniu działań - podała Mazur-Prus.

 

Wstrzymany ruch w centrum

 

Rzeczniczka urzędu miasta Hanna Surma poinformowała we wtorek, że na wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w środę między godz. 12 a 15 zamkniętych zostanie kilka ulic w obrębie skrzyżowań: ul. Małe Garbary z ul. Estkowskiego, ul. Królowej Jadwigi z ul. Krzywoustego, ronda Rataje i ronda Śródka.

 

Zamknięte zostaną fragmenty ulicy Mostowej, Kórnickiej i Kazimierza Wielkiego. W związku z wstrzymaniem ruchu pieszego i samochodowego wprowadzone zostaną czasowe zmiany tras tramwajowych oraz autobusowych.

 

Wracała z imprezy

 

W nocy z 22 na 23 listopada Ewa Tylman wracała po imprezie do domu. Odprowadzał ją kolega, Adam Z. Po raz ostatni 26-latka była widziana ok. godziny 3.20 w okolicach ul. Mostowej, przed mostem Rocha. Po tym ślad po niej zaginął.

 

Kolega zaginionej, Adam Z. trafił do aresztu - jest podejrzany o "dokonanie zabójstwa z zamiarem ewentualnym".

 

PAP