Do tej pory to przedstawiciele mediów akredytowani na All Star dokonywali wyboru najbardziej wartościowego gracza spotkania.

 

65. Mecz Gwiazd Wschód - Zachód odbędzie się w niedzielę w Toronto. Po raz pierwszy w historii gospodarzem nie będzie miasto w USA.

 

Fani, którzy wcześniej zarejestrują się jako uczestnicy głosowania na MVP, będą mogli oddawać głosy od początku czwartej kwarty. Zabawa potrwa przez 30 minut. Kibice będą klikać w spersonalizowane ikony symbolizujące każdego z 12 graczy drużyn Wschodu i Zachodu. Przedstawiają one zarówno twarze koszykarzy, ich numery na koszulkach, symbole klubów, w których występują, jak i przedmioty, a nawet zwierzęta związane z przezwiskami.

 

Na przykład wąż czarna mamba symbolizuje Kobe Bryanta z Los Angeles Lakers. 37-letni gwiazdor został wybrany po raz 18., ma szansę wystąpić po raz piętnasty i jednocześnie ostatni, gdyż po sezonie kończy karierę. Jednego z debiutantów spotkania Andre Drummonda z Detroit Pistons symbolizuje bębenek (nawiązanie do głównego członu nazwiska – "drum" po angielsku oznacza nazwę tego instrumentu).

 

Przez dwa ostatnie lata fani wybierali natomiast za pomocą SMS-ów, oficjalnej strony internetowej ligi oraz portali społecznościowych zawodnika, który zwyciężał w konkursie wsadów piłki do kosza.

 

PAP