Poważny problem Niemiec. Znacznie wzrosła liczba przestępstw o podłożu skrajnie prawicowym

Świat
Poważny problem Niemiec. Znacznie wzrosła liczba przestępstw o podłożu skrajnie prawicowym
Flickr/_dChris/CC BY 2.0

W 2015 roku w Niemczech liczba przestępstw z pobudek skrajnie prawicowych wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim o ponad 30 proc. - poinformowało MSW w Berlinie. Niemiecka policja odnotowała w zeszłym roku 13 846 takich przestępstw. W 2014 roku odnotowano ich 10 541.

MSW ujawniło dane na wniosek posłanki Lewicy Petry Pau. Jej zdaniem liczba skrajnie prawicowych przestępstw jest w rzeczywistości dużo większa.

 

Większość ataków przeciwko cudzoziemcom

 

Ze statystyki wynika, że znacznie wzrosła także liczba incydentów z użyciem przemocy przez prawicowych ekstremistów. W 2015 roku zarejestrowano 921 takich przypadków; 691 osób odniosło wskutek użycia siły obrażenia. Rok wcześniej odnotowano 496 takich ataków, w których rannych zostało 431 osób. Większość przestępstw z użyciem siły - 612 - była skierowana przeciwko cudzoziemcom. To wzrost niemal dwukrotny w stosunku do roku 2014 - 316.

 

MSW zastrzega, że podane liczby są prawdopodobnie niekompletne, gdyż wiele informacji o przestępstwach spływa z komend policji do centrali z opóźnieniem.

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze