Zwycięski remis Sevilli. Drużyna Krychowiaka zagra z Barceloną o Puchar Króla

EPA/Salvador Sas

Niespodzianki nie było - Sevilla zremisowała na wyjeździe z Celtą Vigo 2:2, co dzięki zwycięstwu 4:0 w pierwszym meczu dało jej awans do finału hiszpańskiego Pucharu Króla. Tam czeka ją znacznie trudniejsze zadanie, gdyż zmierzy się z Barceloną, która w środę wyeliminowała Valencię. W składzie gości zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka.

Spotkanie rozegrano przy intensywnie padającym deszczu i na przemoczonej murawie, na której piłka w kilku sektorach zatrzymywała się w miejscu.

Do 57. minuty kibice Celty Vigo mogli mieć nadzieję, że ich drużynie uda się odrobić straty z pierwszego meczu. Gospodarze prowadzili po  dwóch trafieniach Iago Aspasa 2:0, potem jednak dla gości trafili Argentyńczyk Ever Banega oraz Ukrainiec Jewhen Konoplianka. W 60. minucie rzutu karnego nie wykorzystał szwedzki napastnik Celty John Guidetti.

W składzie gości nie wystąpił kontuzjowany Grzegorz Krychowiak.

W finale rywalem obrońcy tytułu

W środę Barcelona zremisowała na wyjeździe z Valencią 1:1, jednak rewanż był tylko formalnością. W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami "Duma Katalonii" zwyciężyła aż 7:0. Dlatego na Estadio Mestalla Katalończycy zagrali w rezerwowym składzie bez Lionela Messiego, Luisa Suareza i Neymara. Podopieczni trenera Luisa Enrique, którzy w finale zmierzą się z Sevillą, bronią trofeum.