Nowy Dzień z Polsat News od godz. 5:58. Zagrożenie grypą. Instrukcja Watykanu ws. pedofilii

Polska
Nowy Dzień z Polsat News od godz. 5:58. Zagrożenie grypą. Instrukcja Watykanu ws. pedofilii
Polsat News
Nowy Dzień z Polsat News od godz. 5:58. Zagrożenie grypą. Instrukcja Watykanu ws. pedofilii.

Grypa szaleje na Pomorzu, zerwane rozmowy w Kompani Węglowej, nowa instrukcja Watykanu dla biskupów w sprawie pedofilii - o tym m.in. w piątkowym Nowym Dniu z Polsat News. Prowadząca Joanna Górska zapyta prof. Arkadiusza Stempina, politologa i historyka kościoła m.in. o to, dlaczego Watykan nie nałożył na biskupów obowiązku informowania władz świeckich o przypadkach pedofilii.

Polityczni goście Nowego Dnia to kolejno:

 

godz. 7.05  Piotr Apel, Kukiz'15

godz. 7:35 Mariusz Witczak, PO

godz. 8:05 Jarosław Krajewski, PiS

godz. 9:05 socjolog prof. Andrzej Rychard

 

Joanna Górska będzie rozmawiała o oprotestowanym nie tylko przez handlowców podatku od sprzedaży detalicznej, budzącym sprzeciw  opozycji projekcie zmiany w konstytucji autorstwa Kukiz'15 i przyjętym przez Sejm sztandarowym programie rządu PiS "500+".

 

Rozmowa z prof. Arkadiuszem Stempinem o 9:35 będzie też dotyczyła zapowiedzianego na piątek spotkania papieża Franciszka z patriarchą Moskwy i Całej Rusi Cyrylem w Hawanie. To strona rosyjsko-prawosławna nie życzyła sobie, aby spotkanie odbyło się w Europie. Jak tłumaczył metropolita Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego, "Europa to kontynent kościelnych podziałów, takie spotkanie nie może być widziane jako kontynuacja schizmy, ale przezwyciężenie podziału". Dlatego wybrano Kubę.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Joanna Górska przedstawi je w programie.

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze