O geście Michała, nastolatka z Krosna, napisała na Facebooku jego mama: "Nasz syn Michał był w trzeciej klasie, kiedy usłyszał gdzieś o akcji przekazywania włosów fundacji zajmującej się robieniem peruk dla dzieci po chemio i radioterapii. Od tamtej pory, czyli przez pięć lat, nie obciął nawet końcówek. To było pięć lat wyśmiewania, przezwisk od dziewczynek, poprzez "conchitę" na pedałach kończąc".


Jej wpis szybko zdobył ogromną popularność na Facebooku, zbierając ponad 50 tys. "lajków". Z dyskusji pod nim można się dowiedzieć, że sprawa obrażania Michała została zgłoszona nauczycielom jego szkoły i była poruszana na godzinie wychowawczej.


O wytrwałości Michała napisała również fundacja WeGirls: "Przez tak długi czas znosiłeś śmiechy rówieśników, ale teraz cieszyć się możesz uśmiechem dziecka, któremu będziemy mogli dzięki Tobie pomóc! Jesteś wielki i możesz wszystko!".


WeGirls przekazało już włosy na peruki setkom potrzebujących dzieci. Trafiają one do pacjentów po chemioterapii, radioterapii lub ze schorzeniami skóry. Jak szacuje fundacja liczba nowych zachorowań na nowotwór wśród dzieci wynosi w Polsce ok. 1200 rocznie.

 

Nasz syn Michał był w trzeciej klasie, kiedy usłyszał gdzieś o akcji przekazywania włosów fundacji zajmującej się...

Posted by Pracownia Twórcza Zuzi Górskiej on 9 luty 2016