Zdaniem informatorów, na których powołuje się CNN, bojownicy mają przeprowadzić zamachy m. in. w Londynie, Paryżu, Berlinie i jednym z dużych miast Belgii.


Amerykańska stacja twierdzi, że o przybyciu dżihadystów na kontynent wiedziały służby wywiadowcze europejskich krajów. Teraz mają obawiać się, że terroryści są w trakcie przygotowywania kolejnych ataków.

 

5 mln dolarów za głowę Adnaniego


Przywódcą wysłanych do Europy bojowników ma być Abu Mohammed al-Adnani, wynika ze źródeł stacji. To jeden z najbardziej poszukiwanych terrorystów na świecie. Ma on być odpowiedzialny za planowanie ataków. Amerykański Departament Stanu wyznaczył w zeszłym roku za jego głowę nagrodę w wysokości 5 mln dolarów. Adnani miał zostać ranny podczas nalotu sił amerykańskiej koalicji na irackie miasto Barwanah na początku tego roku. Pozostaje jednak żywy.


CNN informowało wcześniej, powołując się na źródło w amerykańskim rządzie, że zagrożenie terrorystyczne w Europie jest "wysokie, jak nigdy dotąd". Według Europolu jest ono najwyższe od ponad dekady.

 

CNN