W Sejmie debata nad zmianą konstytucji. Kukiz'15 i PiS chcą zmian, dzięki którym wygaszone zostaną kadencje wszystkich obecnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Czy zmiana ustawy zasadniczej, jaką jest konstytuacja, to jedyny sposób na przerwanie politycznych konfliktów.

 

Samotna matka, której dochód przekroczy 801 zł na osobę, nie otrzyma 500 zł na dziecko - krytykują rządowy program posłowie Nowoczesnej. Czy ten argument jest prawdziwy - to niektóre z pytań do byłej rzeczniczki rządu Elżbiety Witek

 

W czwartek w Warszawie (od godz. 11 przed Halą Torwar) manifestacja małych i średnich kupców. - Rząd nas oszukał. Zamiast zapowiadanego "podatku od sieci wielkopowierzchniowych", który miał ograniczyć transferowanie zysków za granicę Polski oraz unikanie płacenia podatku w naszym kraju, zmuszeni będziemy płacić podatek takiej samej wielkości, jak międzynarodowi giganci, mimo że skala naszej działalności jest nieporównywalnie mniejsza - przekonują.

 

Czy ich obawy są słuszne. Czy podatek od handlu w weekendy i święta powinien być wyższy - Bartosz Kurek zapyta o to Wiesława Michalaka z Rady Franczyzobiorczej Lewiatan Wielkopolska, organizatora manifestacji "Ratujmy Polski Handel"

  

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie -  zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Bartosz Kurek przedstawi je w programie.