Podczas libacji alkoholowej, która odbywała się w jednym z mieszkań w Niepołomicach, 31-latek najprawdopodobniej udusił swojego 46-letniego wujka. Mężczyzna został znaleziony w sobotni poranek w swoim domu. W nocy odwiedził go siostrzeniec, obaj mężczyźni prawdopodobnie spożywali alkohol. Nie wiadomo dlaczego 31-latek udusił swojego wujka.

 

Po popełnieniu morderstwa sprawca uciekł, a policjanci z psami szukali go przez 12 godzin. Mężczyznę znaleziono w miejscowości w powiecie wielickim, ukrywał się w domu swojego znajomego. Nie stawiał oporu policji i przyznał się do popełnienia przestępstwa. 


- Wyraził zgodę na odpowiedzi na pytania prokuratora i przybliżył okoliczności popełnionego przez siebie czynu - powiedział Polsat News Piotr Grącki z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

 

Prokuratorzy cały czas poznają okoliczności przestępstwa i nie zdecydowali jeszcze jak długiej kary pozbawienia wolności będą się domagać.

31-latek był już wcześniej notowany przez policję. Bezrobotny mężczyzna mieszkał z rodzicami kilkaset metrów od domu zabitego wujka.

 

Polsat News