Bogumił K. był numerem 1 na liście najbardziej poszukiwanych lubelskich przestępców. Wydano za nim europejski nakaz aresztowania i list gończy. Ostatnio 37-latek trafił na listę najbardziej poszukiwanych europejskich przestępców, osób podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy. Pod koniec stycznie lista "Europe's Most Wanted Fugitives" została opublikowana w internecie pod tym adresem.


Policjanci z Lublina ściśle współpracowali w sprawie jego zatrzymania z Interpolem oraz Europejską Siecią Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST). Na podstawie ich ustaleń mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez francuskich mundurowych w miejscowości Merignac niedaleko Bordeaux. Posługiwał się dokumentami wystawionymi na inną osobę.

 

Pomimo upływu lat, zatrzymanie Bogumiła K. było priorytetem dla lubelskich policjantów. Według ich ustaleń, mężczyzna początkowo przebywał w Wielkiej Brytanii, a później w Holandii.


Bogumił K. jest podejrzany o pobicie pod koniec września 2004 roku 23-letniego kuzyna, który zmarł 11 dni później. W październiku tego samego roku w jednym z mieszkań w Lublinie przy ul. Lipowej doszło do pobicia i zbiorowego gwałtu na 22-letniej kobiecie. Policjanci ustalili, że w zdarzeniu uczestniczył także właściciel mieszkania, czyli Bogumił K. Podejrzanego nie udało się wówczas zatrzymać.

 

policja.pl