Policja chce kupić oryginalną niemiecką broń produkowaną przez fabrykę Heckler & Koch w Oberndorfie. Jedynym polskim przedstawicielem jest warszawski Cenrex, który już wcześniej dostarczał funkcjonariuszom takie modele broni.


Pierwszy przetarg dotyczy właśnie broni H&K. 24 subkarabinki HK416A5, 15 karabinów HK417A2 oraz 25 pistoletów maszynowych MP5A5. Broń ma zostać dostarczona z kompletem akcesoriów i dodatkowymi magazynkami.

 

Karabiny wyborowe z celownikami


Drugi z przetargów dotyczy pięciu powtarzalnych karabinów wyborowych wraz z celownikami i zestawem akcesoriów.


W obu przetargach wymagane jest, aby oferent zrealizował w ciągu 3 ostatnich lat przynajmniej jedno zamówienie na wymienione rodzaje broni o  wartości co najmniej 300 tys. zł.


Oferty w przetargu można składać do 15 lutego 2016. Kryterium oceny zamówienia to w 80 proc. cena, w 10 proc. czas gwarancji i w 10 proc. kompatybilność (w tym przeszkolenie przez specjalistów z H&K personelu).

 

Szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży


Terminy dostaw zbiegają się z planowanymi na lipiec dużymi imprezami, stanowiącymi wyzwanie w zakresie zabezpieczenia, zwłaszcza antyterrorystycznego. Na 8 i 9 lipca zaplanowano szczytu NATO w Warszawie, a w dniach 26-31 lipca 2016 roku odbędą się XXXI Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.


Wymienione typy uzbrojenia są używane między innymi przez pododdziały antyterrorystyczne: Biuro Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji oraz Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji, Sekcje Antyterrorystyczne w komendach wojewódzkich i Centralne Biuro Śledcze Policji.


Defence24.pl, altair.com.pl