Policja przejęła 22 kg narkotyków. Zatrzymano trzy osoby

Polska
Policja przejęła 22 kg narkotyków. Zatrzymano trzy osoby
policja.pl

Marihuanę oraz amfetaminę i płyn do jej produkcji zabezpieczyli krakowscy policjanci z CBŚP. Zatrzymano też dwóch handlarzy, którzy ustalali szczegóły transakcji i ich wspólniczkę przechowującą narkotyki.

- Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji rozpracowując grupy handlarzy narkotykowych powiązanych ze środowiskami pseudokibiców, podejrzewali, że wśród osób uwikłanych w narkotykowy proceder może wkrótce dojść do dużej transakcji narkotykowej - powiedziała w rozmowie z portalem polsatnews.pl kom. Katarzyna Balcer z CBŚP dodając, że policyjna akcja udaremniła wprowadzenie na czarny rynek wysokiej jakości płynnej amfetaminy, z której można by przygotować ponad 15 kilogramów gotowego do dalszej dystrybucji  sproszkowanego narkotyku.

 

Znaleziono też siekiery i maczety

 

Zatrzymani zostali mężczyźni, którzy uzgadniali szczegóły transakcji. To mieszkańcy Krakowa w wieku 30 i 40 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu. - Dalsze czynności policjantów i prowadzone przez nich przeszukania pozwoliły na ujawnienie kolejnych partii narkotyków, w tym 7 kilogramów marihuany oraz niemal pół kilograma amfetaminy w postaci sproszkowanej i akcesoria mogące wskazywać na to, że w jednym z mieszkań dochodziło do przetwarzania płynnej amfetaminy w jej krystaliczną postać, która następnie miała trafić do dalszego obrotu - dodała Balcer. Policjanci odnaleźli także przy zatrzymanych niebezpieczne narzędzia – siekiery i maczety.

 

Wartość to pół miliona zł

 

Zatrzymana została trzecia osoba powiązana z nielegalnym procederem – to 30-letnia kobieta, która również trafiła do policyjnego aresztu.

 

Łączna czarnorynkowa  wartość  narkotyków to ponad pół miliona złotych. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty związane z posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowaniem ich do wprowadzenia do obrotu. Wszyscy troje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

pen/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze