Marcinkiewicz: o zamachu nasze dzieci będą się uczyły w szkole

Polska
Marcinkiewicz: o zamachu nasze dzieci będą się uczyły w szkole
Polsat News

- Jarosław Kaczyński wykorzystuje ludzi i ich cechy. Antoni Macierewicz jest mu przydatny, bo jest osobą wierzącą. Wierzącą w zamach. Więc dostaje narzędzia do tego, by tę swoją wiarę przelać na dokumenty państwowe - powiedział w Polsat News były premier Kazimierz Marcinkiewicz komentując powołanie przez ministra obrony narodowej nowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej.

Zdaniem Kazimierza Marcinkiewicza powoływanie kolejnej komisji to "niepotrzebne powielanie pracy". Jednak, jak zauważył były polityk, "ci, którzy są wyznawcami Prawa i Sprawiedliwości, są wyznawcami teorii zamachu", a powołana przez Antoniego Macierewicza grupa ekspertów będzie podtrzymywała ich na duchu.

 

- Jeśli większość członków tej komisji przez 5 lat mówiła, że był zamach, to znaczy, że ich końcowy wynik powie o zamachu. Wszystkie instytucje państwa będą uznawały zamach, to będzie oficjalna informacja, której nasze dzieci będą się uczyły w szkole. A ludzie, którzy być może będą wskazani, że uczestniczyli biernie czy czynnie w dokonaniu zamachu, będą siedzieć w więzieniach - przewidywał Marcinkiewicz.

 

"Antoni Macierewicz jest zawziętym człowiekiem"

 

Były premier w rozmowie z Dariuszem Ociepą stwierdził: - Prawie już 6 lat temu, wydarzyła się ta katastrofa i Jarosław Kaczyński zrzuca winę na całe państwo, na słabość państwa polskiego także za tę katastrofę. I dlatego je zmienia, wszystkie instytucje i wszystkich ludzi, pewnie do sprzątaczki, bo uznaje że to słabe państwo, o którym mówił przez 20 lat, doprowadziło do zabicia jego brata i wielu innych osób.

 

Kazimierz Marcinkiewiucz wyjaśniał w programie, dlaczego Jarosław Kaczyński na jednego z bliskich współpracowników wybrał obecnego szefa MON? - Antoni Macierewicz jest zawziętym człowiekiem. I to w połączeniu z "wiarą smoleńską" daje taki efekt. Jarosław Kaczyński będzie z niego korzystał, dopóki te dwie cechy Antoniego Macierewicza będą mu przydatne - odpowiedział gość Polsatu News.

 

Polsat News

jak/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze