Turnieje w lutym bez Federera. "Przepraszam przyjaciół z Rotterdamu i Dubaju"

Sport
Turnieje w lutym bez Federera. "Przepraszam przyjaciół z Rotterdamu i Dubaju"
PAP/EPA/Julian Smith

Roger Federer poddał się zabiegowi artroskopii kolana i nie wystąpi w dwóch lutowych turniejach ATP Tour w Rotterdamie i Dubaju - poinformowano na oficjalnej stronie trzeciego tenisisty światowego rankingu. W oświadczeniu nie sprecyzowano, o które kolano chodzi. Zaznaczono jedynie, że Federer urazu nabawił się w ostatni piątek, dzień po odpadnięciu w półfinale wielkoszlemowego Australian Open.

- Lekarze zapewnili mnie, że zabieg zakończył się pomyślnie i jeśli rehabilitacja będzie przebiegać sprawnie, to wkrótce wrócę do rywalizacji w tourze. Przepraszam przyjaciół z Rotterdamu i Dubaju. Bardzo chciałem wystąpić w tych imprezach - zapewnił na swoim profilu na Facebooku 17-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, który rok temu wygrał zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

W przeszłości rzadko kłopoty zdrowotne stawały mu na przeszkodzie. W 2005 roku po kontuzji stopy pauzował sześć tygodni, a w 2008 roku zmagał się z mononukleozą i kontuzją pleców.

 

Szwajcar do rywalizacji prawdopodobnie wróci w marcu w Indian Wells. Spodziewano się, że w najbliższych tygodniach Szwajcar wróci na pozycję wicelidera rankingu ATP, bowiem miesięczną przerwę w startach zapowiedział już wcześniej drugi obecnie Brytyjczyk Andy Murray, który ma wkrótce zostać ojcem. Wymuszony odpoczynek Federera spowoduje, że do zmiany jednak nie dojdzie.

 

PAP

Az/pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze