Kara-Murza w wypowiedzi dla radia Echo Moskwy ocenił, że w opublikowanym przez Kadyrowa nagraniu można dopatrzeć się kilku artykułów kodeksu karnego.

 

Adwokat Kasjanowa Wadim Prochorow wyjaśnił, że we wniosku wskazano na trzy artykuły, dotyczące: zamachu na życie działacza państwowego i społecznego, publicznych wezwań do działalności ekstremistycznej oraz wzniecania nienawiści lub wrogości. Prochorow, który wypowiadał się dla portalu RBK, dodał, że jeszcze w środę analogiczny wniosek zostanie złożony do kancelarii Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej.

 

Instagram usunął nagranie

 

Kadyrow opublikował na Instagramie nagranie pokazujące Kasjanowa - szefa partii Parnas i byłego premiera Rosji - rozmawiającego z Kara-Murzą, swym zastępcą w partii, a na opozycjonistów naprowadzony jest celownik karabinu snajperskiego.

 

Kadry z Kasjanowem pochodzą z jego wizyty na sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Podpis na Instagramie Kadyrowa głosił: "Kasjanow przyjechał do Strasburga po pieniądze dla rosyjskiej opozycji. Kto nie zrozumiał, ten zrozumie".

 

Nagranie zostało później usunięte; Kadyrow napisał na swoim profilu, że Instagram sam je usunął. Sieć Instagram wyjaśniła, że nagranie "naruszało jej wewnętrzną politykę, która nakazuje szacunek dla innych użytkowników".

 

PAP