Wybuch w Warszawie: mężczyzna stracił dłonie. Ewakuowano cały blok

Polska

Przed godziną 19 w bloku przy ulicy Garwolińskiej 14 na Pradze-Południe eksplodował ładunek pirotechniczny. 25-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej wynajmował mieszkanie, stracił obie dłonie. Trafił do szpitala. W lokalu policjanci zabezpieczyli arsenał materiałów pirotechnicznych, łatwopalnych i wybuchowych.

- Gdy strażacy przyjechali na miejsce, napotkali mężczyznę, który siedział na podłodze. Był przytomny, ale mocno krwawił, a jego dłonie były oddzielone od ciała. Zostały zabezpieczone, jak również kikuty kończyn górnych. Oznak pożaru nie było. Był lekko okopcony stolik, na którym jakieś materiały się znajdowały - powiedział st. kpt. Artur Laudy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

 

 

Do eksplozji doszło na piątym piętrze. Strażacy ewakuowali mieszkańców z szóstego i czwartego piętra. Później czynności przejęła policja. Gdy funkcjonariusze odkryli materiały wybuchowe, ewakuowali wszystkich mieszkańców 10-piętrowego bloku. Teraz wynoszą aresnał z mieszkania. Lokatorom strażacy przekazali do dyspozycji ogrzewany namiot.

 

ml/am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze