Eksperci: Facebook może spowalniać pracę smartfonów i drenować ich baterie

Technologie
Eksperci: Facebook może spowalniać pracę smartfonów i drenować ich baterie
Flickr/Johan Larsson (CC BY 2.0)

Pojawiły się nowe doniesienia na temat tego, jak aplikacja popularnego serwisu społecznościowego negatywnie wpływa na pracę telefonów. Problem ma dotyczyć urządzeń z systemem Android.

Jeden z redaktorów serwisu Reddit przeprowadził testy na swoim telefonie LG G4. Z jego badań wynika, że usunięcie ze smartfonu aplikacji Facebook i Messenger przyspieszyło otwieranie pozostałych aplikacji o 15 proc.


Badania nad wpływem aplikacji Facebooka na pracę telefonu przeprowadził wcześniej dziennikarz gazety "The Guardian". Jego zdaniem, po usunięciu aplikacji społecznioścowej smartfon Nexus 6P miał o 20 proc. więcej energii pod koniec dnia, niż podczas gdy była zainstalowana.


Drenowanie baterii telefonu przez Facebooka krytykował jeszcze w ubiegłym roku Matt Galligan, przedsiębiorca z Krzemowej Doliny i twórca aplikacji Circa. W serwisie Medium napisał wtedy, że "usunięcie problemu nadmiernego zużywania baterii powinno być dla Facebooka priorytetem".


Wcześniej problem dotyczył również telefonów firmy Apple. Wówczas Facebook obiecał, ze przyjrzy się sprawie i postara problem rozwiązać. Jak na razie gigant społecznosciowy nie odniósł się do nowych zastrzeżeń użytkowników.


Jednym ze sposobów na poprawienie wydajności i wydłużenie pracy baterii smartfonu może być pozbycie się aplikacji Facebooka i korzystanie z mobilnej wersji serwisu społecznościowego poprzez przeglądarkę internetową.

 

Independent.co.uk

am/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze