- W Czechach grałem jako skrzydłowy, ale w Niemczech już głównie jako lewy defensor, ale również jako stoper. Mogę więc występować na wielu pozycjach. Nie wiem jeszcze zbyt wiele o Legii, ale w VfB Stuttgart sporo o tym klubie opowiadał mi Przemysław Tytoń. Przedstawiał Legię jako najlepszy i największy klub w Polsce - powiedział Hlousek w wywiadzie na oficjalnej stronie Legii.

 

Pozycja lewego obrońcy od dłuższego czasu była najsłabiej obsadzona w stołecznym klubie. - Po długim okresie, w którym nominalnym lewym obrońcą był jedynie Tomek Brzyski, trener będzie miał większy wachlarz możliwości. Kto będzie grał? To zweryfikuje boisko i treningi. Możemy jednak powiedzieć wprost: mamy konkurencję na lewej obronie - stwierdził dyrektor sportowy wicemistrzów Polski Michał Żewłakow.

 

Wzmocnienia na stulecie klubu

 

To kolejny zimowy transfer Legii Warszawa. Wcześniej zawodnikami klubu zostali Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk, Jarosław Niezgoda i Fin Kasper Hamalainen. Umowę ze stołecznym zespołem podpisał również Radosław Cierzniak, ale ma dołączyć do "Wojskowych" dopiero w lipcu, kiedy wygaśnie jego kontrakt z Wisłą Kraków. "Wojskowi" w 2016 roku świętują stulecie klubu i celują w mistrzostwo - stąd ilość wzmocnień.

 

Nie obyło się jednak bez transferów w drugą stronę. W ekipie wicemistrza Polski wiosną nie zagrają Dominik Furman (powrót z wypożyczenia do FC Toulouse), Michał Żyro (trafił do angielskiego drugoligowca Wolverhampton Wanderers), Ivan Trickovski (AEK Larnaka), Arkadiusz Piech (AEL Limassol) i Brazylijczyk Pablo Dyego (Fluminese Rio de Janeiro).

 

PAP