Hillary Clinton na dobranoc, czyli bajka o sile kobiecego przywództwa

Kultura
Hillary Clinton na dobranoc, czyli bajka o sile kobiecego przywództwa
harpercollins.com

"W latach 50. światem rządzili mężczyźni. I wtedy w stanie Illinois pojawiła się Hillary" – tak zaczyna się książka, którą matki będą czytać do poduszki swoim córkom. "Some girls are born to lead" to ilustrowana biografia, która przedstawia Hillary Clinton jako symbol kobiecego przywództwa. Książka skierowana jest do dzieci w wieku 4-8 lat.

Ilustrowana bajka pokazuje drogę Hillary Clinton od szkolnej prymuski po wpływowego polityka. Przedstawia nie tylko polityczne zmagania Clinton, ale również jej życie prywatne. Nie brakuje także krytyki w stronę byłej sekretarz stanu USA.

 

Książka nie mówi wprost o trwającej kampanii prezydenckiej Hillary Clinton. Kończy się jednak słowami: "Nie ważne jaki będzie kolejny krok Hillary. Jeśli chce zmienić świat, znajdzie sposób".

 

 

Premiera "Some girls are born to lead" odbyła się 5 stycznia.

 

Wpływowe kobiety

 

Autorem książki jest Michele Markel, dziennikarka, której publikacje pojawiały się w "The Wall Street Journal" oraz "The Los Angeles Times". Jej poprzednia lektura dla dzieci – "Brave Girl" – opowiada historię Clary Cemlich, ukraińskiej imigrantki i inicjatorki strajku z 1909 roku, w którym ponad 20 tys. szwaczek przeszło ulicami Manhattanu protestując przeciwko zagrażającym ich życiu warunkom pracy, wyzyskowi i minimalnej płacy.

 

Protest uznawany jest za największy strajk pracowniczy kobiet w historii Stanów Zjednoczonych.

 

dailymail.co.uk, harpercollins.com

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze