Prevc wygrał w Sapporo. Polacy poza czołową "10"

PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA

Maciej Kot zajął 14. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo. Stefan Hula uplasował się na 18. pozycji, a Kamil Stoch na 20. Triumfował Słoweniec Peter Prevc, a pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodacy.

Drugie miejsce wywalczył jego 16-letni brat Domen, a trzecie Robert Kranjec. Peter Prevc odniósł ósme w sezonie zwycięstwo w zawodach pucharowych i po raz dwunasty stanął na podium.

Dawid Kubacki, zajmujący po pierwszej serii ostatnią, 30. lokatę, awansował w finale i ostatecznie został sklasyfikowany na 27. pozycji.

Pecha miał wicelider klasyfikacji pucharowej Niemiec Severin Freund. Po dobrym skoku w finale (131,5 m), po lądowaniu przewrócił się i zajął 12. miejsce. Zawodnikowi na szczęście nic się nie stało.

W niedzielę w Sapporo odbędzie się drugi konkurs. Początek pierwszej serii o godz. 2.00 czasu polskiego.