Poseł Jacek Żalek nie odpowie za przekroczenie prędkości. Sejm nie zgodził się na uchylenie mu immunitetu

Polska
Poseł Jacek Żalek nie odpowie za przekroczenie prędkości. Sejm nie zgodził się na uchylenie mu immunitetu
Polsat News

Wniosek uchylenie immunitetu wiceszefowi klubu PiS Jackowi Żalkowi złożyła policja, która zarzuciła posłowi przekroczenie prędkości. Sejm w sobotę nie wyraził na to zgody. Za przyjęciem wniosku policji głosowało 127 posłów, przeciwko było 268, a 47 wstrzymało się od głosu.

Przeciw uchyleniu immunitetu Żalkowi opowiedziała się wcześniej komisja regulaminowa i spraw poselskich.


Wniosek o uchylenie Żalkowi immunitetu w listopadzie 2015 roku złożył Komendant Główny Policji. Według policji poseł w czerwcu 2015 roku w woj. podlaskim jadąc z prędkością 115 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h.

 

Żalek: nie przekroczyłem prędkości. Policja: mamy nagrania


Żalek do sprawy odniósł się 13 stycznia 2016 roku, na posiedzeniu komisji regulaminowej. Tłumaczył, że policja go zatrzymała za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Jak dodał znak zakazu wyprzedzania dotyczył samochodów ciężarowych. - Kiedy wyjaśniliśmy sobie, że nie jestem ciężarówką policjanci wypuścili mnie - zaznaczył Żalek.  Według niego policjanci nie zarzucali mu przekroczenia prędkości.


Przedstawiciel Komendy Głównej biorący udział w posiedzeniu komisji replikował, że policja dysponuje dowodem na przekroczenie prędkości przez posła w postaci  nagrania z wideorejestratora.

 

PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze