- Mieczysław Bagiński to nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń, człowiek ziemi łomżyńskiej, suwalskiej, augustowskiej, osoba, która tam żyje na co dzień, nie jest przywieziona z Warszawy, nie jest osobą nową w środowisku, od wielu lat rozwiązuje problemy ludzi. (…) To kandydat małej ojczyzny, Polski lokalnej, nie jest kandydatem przywiezionym w teczce - powiedział szef PSL na konferencji prasowej w Sejmie. Bagiński będzie walczył o głosy m. in. z Anna Marią Anders, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości.

 

Kandydat PSL mówił, że jest synem ziemi podlaskiej. - To moja mała ojczyzna, tam mnie wychowano, chcę tam dalej pracować społecznie, znam problemy regionu - zapewnił Bagiński.

 

Wybory uzupełniające w okręgu nr 59 (który obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki) są potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.

 

Wybory 6 marca

 

Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku formalnie zarejestrowała sześciu kandydatów, które w części województwa podlaskiego odbędą się 6 marca.

 

Oprócz Bagińskiego zarejestrowani zostali: Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu", Anna Maria Anders, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości, Szczepan Barszczewski z Partii KORWIN, Andrzej Chmielewski - kandydat Samoobrony oraz Sławomir Gromadzki, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel".

 

PAP