Trener Norwegii z trudem dotrwał do końca meczu z Polską. Źle działa na niego hałas

Sport
Trener Norwegii z trudem dotrwał do końca meczu z Polską. Źle działa na niego hałas
PAP/Jacek Bednarczyk

Trener szczypiornistów Norwegii Christian Berge przyznał, że z trudem dotrwał do końca sobotniego meczu z Polską w mistrzostwach Europy, ponieważ od wielu lat ma poważne problemy ze słuchem, a krzyk publiczności mógł go doprowadzić nawet do utraty przytomności.

Berge przed dziesięciu laty przebył chorobę nowotworową, na skutek której nastąpiły nieodwracalne komplikacje w układzie słuchu i podczas meczów używa specjalnych zatyczek do uszu. Skonstruowała mu je żona, która z zawodu jest audiologiem.


- Podczas meczu z Polską lewe ucho miałem szczelnie zatkane, a prawe częściowo, lecz i tak krzyk na trybunach był dla mnie straszny. W wyniku hałasu dostaję zawrotów głowy i tracę koncentrację, tak jakbym był kompletnie pijany bez wypicia kropli alkoholu. Po meczu w Krakowie mój słuch był tak nadwerężony, że byłem zmuszony spać z zatkanymi uszami, pomimo że w hotelu panowała cisza - powiedział Berge norweskim mediom.


Szkoleniowiec jeszcze w poniedziałek podczas meczu z Macedonią, chociaż poziom hałasu był znacznie niższy niż w sobotę, miał lewe ucho szczelnie zatkane, co było widoczne w kamerach telewizyjnych. Ocenił, że będzie musiał używać zatyczek do końca turnieju.


Polska przegrała w sobotnim meczu z Norwegią 28:30. W środę Norwegia zmierzy się w swoim ostatnim meczu grupy 1 z Francją.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze