20 grudnia 2015 roku policjanci przyjęli zgłoszenie o brutalnym rozboju w Siemianach. 38-letnia sprzedawczyni miała zostać zaatakowana w sklepie przez dwóch sprawców, którzy grozili jej nożem i zmusili do wydania ponad 2 tys. zł.

 

Policjanci dla wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i ustalenia sprawców przestępstwa skorzystali z m.in. z umiejętności analityka kryminalnego. Jego opinia była jednoznaczna. Do rozboju w ogóle nie doszło. Opis i okoliczności przestępstwa były wymyślone i ukartowane przez rzekomą pokrzywdzoną.

Wcześniej dwukrotnie podpaliła sklep

 

Kradzież pieniędzy pod koniec grudnia nie była pierwszym przewinieniem kobiety. - Wcześniej Jolanta N. dwukrotnie podpaliła sklep, aby odwrócić uwagę szefowej od brakujących w kasie pieniędzy - powiedziała Polsat News sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska.

 

Kobieta przyznała się do stawianych jej zarzutów, publicznie przeprosiła i rozpoczęła terapię. - To wszystko stało się przez hazard i stojącą w sklepie maszynę - powiedziała Jolanta N. - Żal mi żony i tego, że wdała się w tak głupi nałóg - dodał Piotr, mąż kobiety.

 

Polsat News, ilawa.wm.pl