Polscy piłkarze ręczni stoją przed szansą wejścia do najlepszej czwórki mistrzostw Europy. Nikt oczywiście nie wyobraża sobie innego scenariusza niż awans Szmala i spółki do półfinałów. Aby tak sie stało Polacy nie oglądając się na inne rezultaty muszą pokonać Chorwatów i strefa medalowa stanie się faktem. Ułatwic nam to mogą Norwegowie. Jeśli wygrają z Francją wówczas Polacy będą mogli pozwolić sobie nawet na trzybramkową porażkę, aby znaleźć się w czołowej czwórce turnieju. Możemy nawet przegrać różnicą czterech bramek, pod warunkiem, że zdobędziemy ich co najmniej 27.

 

Najkorzystniejsza byłaby jednak oczywiście wygrana polskiego zespołu, bowiem daje szansę na kwalifikację z pierwszego miejsca.

 

Przed ostatnią kolejką, na czele grupy jest Norwegia - 7 punktów. Polska i broniąca tytułu Francja (aktualny mistrz świata, złoty medalista igrzysk w Londynie) mają po 6, zaś Chorwacja - 4.

 

Spotkanie z Chorwacją w Tauron Arenie Kraków rozpocznie się o godz. 20.30. Transmisja w Polasacie i Polsacie Sport.

 

Grupa 2: trzech kandydatów do awansu


Do strefy medalowej pretendują Dania, Hiszpania i Niemcy. Hiszpanie zagrają z Rosjanami i ich sytuacja wydaje się najłatwiejsza, bo jeśli wygrają, to powalczą przez weekend w Krakowie o medale. Półfinałowy kwartet uzupełni bezpośrednia rywalizacja Duńczyków z Niemcami, przy czym jak się wydaje dobrze grający na Euro nasi zachodni sąsiedzi nie są bez szans przeciwko faworyzowanej Danii.

 

środa, 27 stycznia

 

grupa 1

 

Macedonia - Białoruś       16.00
Francja - Norwegia         18.15
Polska - Chorwacja         20.30


grupa 2


Szwecja - Węgry            16.00
Niemcy - Dania             18.15
Hiszpania - Rosja          20.30

 

zprp.pl