Prezesi mediów publicznych spotkali się z przedstawicielem Europejskiej Unii Nadawców

Świat
Prezesi mediów publicznych spotkali się z przedstawicielem Europejskiej Unii Nadawców
Polsat News

Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła, prezes TVP Jacek Kurski oraz wiceminister kultury Krzysztof Czabański spotkali się w Genewie z Ingrid Deltenre, dyrektor generalną Europejskiej Unii Nadawców (EBU). W połowie grudnia w liście otwartym do premier Beaty Szydło Unia wyraziła zaniepokojenie planami zmian w mediach publicznych w Polsce.

"W szczególności strony rozmawiały na temat nowej ustawy medialnej, cyfryzacji transmisji radiowych i praw TV do transmisji sportowych" - poinformowano po spotkaniu. W komunikacie EBU zaakcentowano, że Unia "z zadowoleniem powitała otwartą dyskusję; obie strony zgodziły się utrzymywać w przyszłości otwarte kanały komunikacji".


Podkreślono także, że Unia "w dalszym ciągu będzie włączała TVP i Polskie Radio we wszystkie operacje i działania, jak to  było zawsze".


Unia krytykowała zmiany w mediach publicznych


Była to pierwsza wizyta nowo mianowanych szefów TVP i PR w Europejskiej Unii Nadawców, która w połowie grudnia w liście otwartym do premier Beaty Szydło wyraziła zaniepokojenie planami zmian w mediach publicznych w Polsce. Obawy Unii wzbudziły zapowiedzi zmian strukturalnych i personalnych, mogących mieć wpływ na zarządzanie należącymi do Unii w Polsce TVP i PR.


W opinii Unii Polska do tej pory mogła pochwalić się dobrymi wynikami w zakresie wolności mediów. Europejska Unia Nadawców skupia niekomercyjne stacje radiowe i telewizyjne w celu wymiany programów i wspólnej produkcji audycji. TVP i PR są członkami Unii od 1993 r.

 

PAP

prz/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze