W pierwszej partii Polacy stracili podanie przy stanie 2:2, a straty odrobili w 10. gemie, broniąc chwilę wcześniej dwóch piłek setowych. Tie-break, podobnie jak druga odsłona, ułożył się już po myśli 37-letniego Stepanka i sześć lat starszego Nestora. Kanadyjczyk niedawno jako pierwszy w historii tenisista osiągnął 1000 zwycięstw w deblu.

 

Biało-czerwoni, którzy w tym roku umówili się na stałą współpracę, 10 dni temu w ćwierćfinale turnieju ATP w Sydney pokonali Nestora. Temu ostatniemu wówczas partnerował Brazylijczyk Marcelo Melo.

 

Dwa lata temu Kubot triumfował w Melbourne w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem. Tym razem on i Matkowski na otwarcie pokonali Hiszpanów Guillermo Garcię-Lopeza i Davida Marrero 6:1, 6:7 (2-7), 6:3. Zarówno pierwszy, jak i drugi z Polaków zgłosili się także do rywalizacji w grze mieszanej. Obu zawodnikom będą partnerować Czeszki - odpowiednio - Andrea Hlavackova i Lucie Hradecka.

 

Wcześniej w sobotę w drugiej rundzie debla odpadli występujący razem Jerzy Janowicz i Mariusz Fyrstenberg. Matkowskim i Kubot byli ostatnimi z reprezentantów Polski, którzy rywalizowali w tej konkurencji w tegorocznej edycji Australian Open. W singlu o ćwierćfinał w niedzielę zagra Agnieszka Radwańska.

 

Wynik meczu 2. rundy gry podwójnej mężczyzn:

 

Radek Stepanek, Daniel Nestor (Czechy, Kanada) - Marcin Matkowski, Łukasz Kubot (Polska, 10) 7:6 (7-4), 6:1.

 

PAP