Na stronie internetowej "L'Equipe" ukazała się w piątek informacja, że przejście Lewandowskiego do PSG byłoby możliwe, gdyby paryżanom nie udało się pozyskać Portugalczyka Cristiano Ronaldo z Realu Madryt lub Brazylijczyka Neymara z Barcelony.

 

Zainteresowanie Francuzów schlebia Polakowi

 

Jak dodano, władze PSG spotkały się we wrześniu z agentem polskiego piłkarza - Cezarym Kucharskim. Francuski dziennik cytuje też wypowiedź Lewandowskiego z niedawnego programu "Telefoot" w telewizji francuskiej, gdy kapitan reprezentacji Polski stwierdził, że schlebia mu zainteresowanie ze strony PSG.

 

Niemiecka agencja prasowa DPA, cytując w piątek "L'Equipe", zamieściła również wypowiedź Kucharskiego. Polski menedżer zachowuje ostrożność. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi w Bayernie. Zobaczymy, co się wydarzy w przyszłości - powiedział. 

 

Kontrakt Lewandowskiego z niemieckim klubem obowiązuje do czerwca 2019 roku. Spekulacje dotyczące ewentualnego odejścia Polaka z mistrza Niemiec nasiliły się po informacjach na temat zainteresowania Bawarczyków sprowadzeniem Gonzalo Higuaina.

 

"Jestem pewny swoich umiejętności"

 

Lewandowski przyznał niedawno, że nie obawia się ewentualnej rywalizacji z Argentyńczykiem, obecnie grającym w Napoli.

 

"Nie wiem, jak wyglądają plany Bayernu, ale pozyskanie kolejnego napastnika nie stanowiłoby dla mnie problemu. Niezależnie od tego, czy byłby to Higuain, czy ktoś inny. Jestem pewny swoich umiejętności oraz wystarczająco silny" - powiedział polski piłkarz na łamach dziennika "Sport Bild".

 

PAP