W czwartek około godz. 15:00, 22-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego (woj. warmińsko-mazurskie) urządził swoim znajomym kulig.

 

Sanna za samochodem

 

Do swojego Renault Clio przyczepił sanki, dwa worki foliowe wypchane watą szklaną, a na końcu przywiązał przeciętą beczkę plastikową, tak by każdy z czworga jego znajomych miał na czym siedzieć. Kolumna wyjechała na drogę powiatową.

 

- Koło miejscowości Żelano, jedna z uczestniczek kuligu jadąca jako trzecia na foliowym worku, spadła z niego i uderzyła głową o jezdnię - powiedział mł. asp. Piotr Szczepkowski z Komendy.. Na skutek wypadku kobieta straciła przytomność i z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie - powiedział mł. asp. Piotr Szczepkowski z Powiatowej Komendy Policji w Nidzicy.

 

Mandat i punkty karne za kulig

 

Kierowca, który zorganizował niebezpieczny kulig był trzeźwy. Nie potrafił jednak wyjaśnić swojego postępowania. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego.

 

Za ciągnięcie za pojazdem mechanicznym osoby na sankach, nartach, wrotkach lub innych podobnych urządzeniach grozi mu 500 zł mandatu. Na jego konto wpłynie także 5 punktów karnych.