Madrycki dziennik "Marca" w okładkowym artykule "Jeśli Barcelona straci czujność…" ostrzega, że klauzula 190 milionów euro jest w zasięgu Realu Madryt.

 

Zdaniem gazety Brazylijczyk ma wszystko, aby zostać nowym numerem 1 w światowej piłce. Na dodatek jest atrakcyjny wizerunkowo i marketingowo. Dlatego według dziennikarzy gazety "Marca" to, że prezes Realu Madryt Florentino Perez wpłaci 190-milionową klauzulę z obecnego kontraktu Brazylijczyka, nie jest niemożliwe. Dziennik pisze, że jeśli FIFA uchyli zakaz transferowy Realowi lub kara ta zostanie zawieszona na kolejne okienko, to taka operacja jest możliwa jeszcze tego lata.

 

Real Madryt jest liderem nowego, światowego rankingu przychodów klubów piłkarskich. Królewscy przewodzą stawce po raz jedenasty z rzędu. Raport "Football Money League", przygotowywany przez firmę Deloitte opublikowano w czwartek i wynika z niego, że Królewscy zarobili w minionym sezonie 577 milionów euro.

 

To o prawie 30 mln więcej w porównaniu do poprzedniego zestawienia. Licząc łącznie, przychody pierwszych 20 klubów urosły o osiem procent i wyniosły rekordowe 6,6 mld euro. Drugie miejsce zajęła FC Barcelona, która wyprzedziła Manchester United.

 

Cały raport jest dostępny tutaj

 

realmadrid.pl