Grafika od wczoraj przypomina wnukom o złożeniu życzeń seniorom. Dziadków z wnukami przedstawiono jako rodzinę kotów - najstarsze z rodu czytają wnukom książkę. 21 stycznia po kliknięciu w doodle przechodziliśmy do wyników wyszukiwania hasła "Dzień babci", 22 stycznia – "Dzień dziadka".


Dzień babci i dziadka w różnych zakątkach świata obchodzony jest w różnych terminach. W USA i Kanadzie Narodowy Dzień Dziadków wypada na pierwszą niedzielę po Święcie Pracy we wrześniu. Na Wyspach National Grandparents Day jest obchodzony w pierwszą niedzielę października. W Rosji natomiast święto seniorów przypada 15 października.


Zaskakujące logo


"Doodle to zabawne, zaskakujące, czasem spontaniczne zmiany nakładane na logo Google, które mają podkreślać wagę dni wolnych, rocznic oraz zasług słynnych artystów, pionierów i naukowców" - informują twórcy. Forma się zmienia, stałym elementem jest grafika, która zakrywa widywany na co dzień logotyp wyszukiwarki.


Okolicznościowe grafiki "doodle" przygotowywane są z okazji świąt m.in. Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Google pamięta również o uroczystościach krajowych, takich jak Dzień Niepodległości czy rocznica podpisania Konstytucji 3 maja.