- Podczas spotkania z premier Szydło europosłowie byli zdenerwowani, spięci - powiedział Osowski. Korespondent polsatnews.pl zapytał europosłów o informację, która pojawiła sie po porannym spotkaniu premier Beaty Szydło z przewodniczacym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem. Według premier polskiego rządu chodzi o przygotowywaną rezolucję w sprawie Polski.

 

- Parlamentarzyści nie chcą komentować sprawy rezolucji ws. Polski, którą parlament miałby ewentualnie omawiać - powiedział Patryk Osowski. Dodał, że wielu europosłów PO opuściło spotkanie z premier zanim się ono oficjalnie zakończyło.


Tomasz Poręba, europoseł PiS, mówił wcześniej, że podczas spotkania premier z parlamentarzystami przedstawiciele PO mieli być agresywni. Europoseł Tadeusz Zwiefka miał z kolei otwarcie zaatakować premier Szydło. - Żaden z europosłów nie chce przyznać, o co chodzi - poinformował Osowski.


Wysłannik polsatnews.pl podkreślił, że premier Beata Szydło "zdecydowanie buduje cały czas swoje zaplecze polityczne". Zaznaczył, że dzisiaj rano Szydło rozmawiała z przewodniczącym KE Martinem Shchulzem, spotykała się też z europosłami z całej UE - Robi, co może, żeby zebrać jak największe poparcie dla europejskich konserwatystów i reformatorów - powiedział Patryk Osowski.