Prezydent Andrzej Duda przybył w niedzielę wieczorem do Belgii. W poniedziałek spotka się w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, a w Mons z naczelnym dowódcą sił NATO gen. Philipem Breedlove’em.

 

– To bardzo dobrze, bo potrzebny jest dialog – komentował Karczewski. W rozmowie z Bartoszem Kurkiem dodał, że decyzje, które zapadły w sprawie Polski na forum europejskim są "zbyt daleko idące" i "bardzo krytyczne". - Nie mam nic przeciwko krytycznym wypowiedziom w stosunku do naszych działań, natomiast te oceny powinny być na podstawie dialogu, większej informacji. Te oceny które padły szczególnie z ust pana Schulza (Martina Schulza, przewodniczęcego PE-red) były bezpodstawne – ocenił polityk.


"Kijowski to polityk z krwi i kości"


- Każda kadencja musi mieć swojego Palikota i pan Kijowski jest takim Palikotem. To jest człowiek, który krytykuje wszystko – ocenił przewodniczącego Komitetu Obrony Demokracji. Jego zdaniem jest to "polityk z krwi i kości, który fanatycznie krytykuje Prawo i Sprawiedliwość".


- Jeśli krytyka jest nastawiona w ciemno na krytykę każdego projektu i propozycji PiS to nie jest obrona demokracji, a działanie polityczne – dodał.


Karczewski stwierdził, że demokracja w Polsce jest i nie jest zagrożona. – To, że są protesty i że wszyscy możemy wyrażać swoje opinie, to jest najlepszy dowód na to, że demokracja w Polsce ma się dobrze i kwitnie – podsumował.


Polsat News