Kolarstwo torowe: Damian Zieliński zdobywcą Pucharu Świata

SNTV

Polak zwyciężył w najbardziej prestiżowej konkurencji sprintu w Pucharze Świata. W ostatnich zawodach cyklu, rozegranych w niedzielę w Hongkongu, uplasował się na dziewiątej pozycji, ale zdobyte punkty wystarczyły do sięgnięcia po trofeum.

W niedzielę triumfował Australijczyk Patrick Constable, pokonując w finale Chińczyka Xu Chao 2:0. Trzecie miejsce zajął mistrz olimpijski z Londynu Brytyjczyk Jason Kenny.

Dobrze zaprezentował się Kamil Kuczyński, zajmując piątą lokatę. Dzień wcześniej w sprincie drużynowym Kuczyński był drugi, startując z Maciejem Bieleckim i Mateuszem Lipą.

Zieliński jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem polskiej kadry. 34-letni torowiec ze Szczecina po raz drugi w karierze zdobył Puchar Świata w sprincie. Poprzednio triumfował w 2004 roku.