W pakiecie śniadaniowym znalazło się m.in. polskie jabłko, pojemnik z owsianką, sok owocowy, hermetycznie zapakowana porcja kabanosów, ciastko i pieczywo. Zestaw będzie zmieniany co dnia i wydawanym w torebce oznaczonej logo ŚDM, konsorcjum firm Polish Food i Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

- Caritas będzie organizatorem spinającym całośćżywienia podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - powiedział dziennikarzom dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula.

 

Szef krakowskiej Caritas zaprezentował również namiot gastronomiczny, który będzie rozstawiony w 20 strefach żywieniowych w Krakowie i w ponad 20 na terenie Campusu Misericordiae.  - To są duże namioty, w których znajdą się pakiety śniadaniowe, lunche, obiady i kolacje. Będą to również miejsca wydawania gorących posiłków razem z gorącą herbatą i kawą  - powiedział ks. Kordula.

 

Obsługa w 10 sekund

 

Namiot ma otwarte burty i kilka zadaszonych wejść, które będą oddzielone barierkami i którymi pielgrzymi będą mogli podchodzić do lady i odbierać pakiety. Został specjalnie zaplanowany do szybkiej obsługi. Organizatorzy chcieliby, aby na obsłużenie jednego pielgrzyma wystarczyło 10 sekund.

 

- Pakiety żywieniowe są bezpłatne, wydawane będą w ramach tej składki członkowskiej, którą pielgrzymi już przy rejestracji zdeklarowali na wsparcie ŚDM i wykupili. Oprócz tego w namiotach będzie prowadzona sprzedaż pakietów żywieniowych - powiedział ks. Kordula. Cena pakietu śniadaniowego została określona na poziomie 10 zł, obiadowego - 20 zł, a lunchu lub kolacji - 15 zł.

 

Pielgrzymi będą także mogli korzystać z żywienia w restauracjach w tej samej cenie. W namiotach gastronomicznych rozdawana będzie także darmowa żywność otrzymana od darczyńców.

 

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia ŚDM jest otwarty.

 

PAP