Polski duet wcześniej wygrał z Hiszpanem Markiem Lopezem i Włochem Andreasem Seppim 6:3, 7:5 oraz - w ćwierćfinale - z rozstawionymi z numerem trzecim Brazylijczykiem Marcelo Melo i Kanadyjczykiem Danielem Nestorem 6:4, 6:3.

 

W finale debla w Sydney przeciwnikami Murraya i Soaresa będą Rohan Bopanna i Florin Mergea (Indie, Rumunia, 4). Z kolei w decydującym spotkaniu gry pojedynczej wystąpią Serb Viktor Troicki (3.) i Bułgar Grigor Dimitrow (4.).

 

Kubot próbował swoich sił w singlu, ale nie przeszedł eliminacji. Pierwotnie w imprezie miał także uczestniczyć Jerzy Janowicz, lecz zrezygnował ze startu z powodu przedłużających się kłopotów zdrowotnych.

 

Za półfinału turnieju w Sydney Kubot i Matkowski otrzymają 90 punktów rankingowych oraz 6 230 dolarów. Teraz przed polskim duetem rywalizacja w Australian Open.

 

Kubot i Matkowski po raz pierwszy zdecydowali się na stałą współpracę. W poprzednim roku stanowili mocny punkt reprezentacji biało-czerwonych w Pucharze Davisa - wygrali wszystkie trzy spotkania w grze podwójnej. Poza tymi rozgrywkami zaliczyli epizod w Wimbledonie w 2013 roku, gdzie dotarli do trzeciej rundy. W pierwszym wspólnym starcie w tych sezonie - w Brisbane - odpadli w ćwierćfinale.