Wrocław: rodziny wielodzietne od dziś mogą jeździć komunikacją miejską za darmo

Polska
Wrocław: rodziny wielodzietne od dziś mogą jeździć komunikacją miejską za darmo
Polsat News

Od dzisiaj wrocławskie rodziny z przynajmniej trójką dzieci mogą korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską. Przez cały rok bezpłatnie mogą jeździć dzieci w wieku od 4 do 24 lat, a w weekendy i święta również ich rodzice lub opiekunowie.

Wystarczy, że we wrocławskim Centrum Pomocy Socjalnej rodzice lub opiekunowie założą kartę "Rodzina Plus" przedstawiając  swoje dowody osobiste wraz z numerami PESEL dzieci oraz odpisami ich aktów urodzenia.


Darmowe przejazdy obejmują wszystkie linie tramwajowe i autobusowe w mieście, a także pociągi przewozów regionalnych w obrębie miasta i przewoźników autobusowych, którzy mają podpisaną umowę z miastem i kursują między sąsiednimi gminami.


Władze Wrocławia podają, że już ponad 4,5 tys. rodzin skorzystało z programu. Darmowa komunikacja ma zmniejszyć obciążenie budżetu wielodzietnych rodzin i przyczynić się do zwiększenia dzietności wrocławian.


W stolicy Dolnego Śląska rodziny wielodzietne mogą korzystać także z tańszych biletów do zoo, aquaparku i na miejskie baseny. Darmowe są natomiast szczepienia przeciw pneumokokom czy wstęp do części muzeów.

 

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze