Michael Griffin sędzią walki Szpilki z Wilderem

Sport
Michael Griffin sędzią walki Szpilki z Wilderem
Facebook.com/Artur-Szpilka

Kanadyjczyk Michael Griffin będzie sędzią głównym walki Artura Szpilki z Amerykaninem Deontayem Wilderem o pas mistrza świata WBC w wadze ciężkiej. Pojedynek odbędzie się w Nowym Jorku w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

Cztery lata temu Griffin był arbitrem emocjonującego pojedynku Krzysztofa Włodarczyka z Dannym Greenem w Perth o tytuł czempiona WBC w kategorii junior ciężkiej. Polak przegrywał na punkty, ale w przedostatniej, 11. rundzie posłał rywala na deski i ostatecznie zwyciężył przed czasem.

 

Podczas gali na Brooklynie walkę Szpilki z broniącym tytułu Wilderem na punkty oceniać będą Guido Cavalleri, Pasquale Procopio (Włochy) i Waleska Roldan (USA).

 

Między bokserami już jest gorąco

 

Już w środę miało miejsce pierwsze, pozaringowe "starcie" obu bokserów. Między Szpilką i Wilderem doszło do przepychanki i wymiany słownych argumentów. Niewiele zabrakło do bójki.

 

Na zawodowych ringach 26-letni polski pięściarz wygrał 20 pojedynków, zaś jeden przegrał - z Amerykaninem Bryantem Jennignsem na początku 2014 roku. Cztery lata starszy Wilder, brązowy medalista igrzysk w Pekinie, legitymuje się rekordem 35-0.

 

PAP

po/pen

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze