Dariusz Z. - naczelnik i Dariusz W. - kierownik wydziału technicznego BOA porozumieli się z producentem niepalnych kombinezonów przeznaczonych dla jednostek terrorystycznych.

 

- Spowodowali, iż w specyfikacji przetargowej wskazano rodzaj tkaniny uzyskany wcześniej od tego producenta. Przekazali też firmie odzieżowej informację o planowanym przetargu na zakup odzieży sportowej, w zamian za odzież sportową - powiedział Przemysław Nowak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która zajmuje się tą sprawą od czerwca ubiegłego roku.

 

Przetarg za weekend

 

Dodatkowo Dariusz Z. podjął się pomocy w wygraniu przetargu na serwisowanie sprzętu do prac podwodnych - w zamian za pokrycie kosztów wyjazdu na weekend.

 

Sprawę wykryli funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych, czyli tzw. "policji w policji", którzy przekazali materiały z postępowania wewnętrznego prokuraturze.

 

- Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zawieszenie w czynnościach służbowych. Obaj nie przyznali się i złożyli wyjaśnienia - poinformował prok. Nowak. W tej sprawie zarzuty usłyszało też trzech przedsiębiorców z firmy odzieżowej.