"Niemcy! Zanim obejmiecie Polskę >>za karę<< swymi sankcjami gospodarczymi, za to, że przepędziliśmy w wyborach reprezentantów waszych interesów w naszej ojczyźnie, spłaćcie najpierw swe historyczne rachunki wobec Polski" - stwierdziła Pawłowicz.

 

 

NIEMCY! Zanim obejmiecie Polskę "za karę" swymi sankcjami gospodarczymi, za to, że przepędziliśmy w wyborach...

Posted by Krystyna Pawłowicz on 10 stycznia 2016

 

 

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości odniosła się do słów europejskich - a głównie niemieckich - polityków na temat sytuacji w Polsce.

 

W niedzielę szef PE Martin Schulz porównał na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung" politykę polskiego rządu do działań podejmowanych przez prezydenta Rosji Władimira Putina. "Polski rząd uznał swoje zwycięstwo wyborcze za mandat pozwalający na podporządkowanie pomyślności państwa woli zwycięskiej partii, zarówno merytorycznie, jak i personalnie" - powiedział Schulz w rozmowie z dziennikarzami gazety, która w niedzielę ukazuje się jako "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" (FAS). Gazeta pisze też o planowanym na 13 stycznia posiedzeniu KE ws. zmian zachodzących w Polsce.

 

Także na łamach FAS za objęciem Polski nadzorem Komisji Europejskiej opowiedział się komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Guenther Oettinger.

 

polsatnews.pl, PAP