"Dlaczego nie wolno krytykować Warszawy?". Niemieckie media o spotkaniu w MSZ

Świat
"Dlaczego nie wolno krytykować Warszawy?". Niemieckie media o spotkaniu w MSZ
Polsat News

Niemieckie media szeroko komentują zaproszenie ambasadora Niemiec do polskiego MSZ. Telewizja ZDF odnotowuje ochłodzenie stosunków na linii Warszawa-Berlin, a dziennik "Die Welt" podkreśla, iż UE nie powinna dopuszczać do ograniczana "wolności i demokracji w poszczególnych krajach". Wiele gazet pyta, dlaczego unijni i niemieccy politycy nie mogą krytykować Warszawy.

Minister Witold Waszczykowski rozmawiał w poniedziałek z ambasadorem Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolfem Nikelem. Jak poinformowano wcześniej, zaproszenie dyplomaty przez szefa polskiego MSZ miało miejsce w związku "z antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich".

 

Ta informacja została zauważona w Niemczech już wczoraj. Najpierw podały ją tamtejsze portale informacyjne. Dziś sprawą zajęła się m.in. publiczna telewizja ZDF, która opublikowała materiał na temat polsko-niemieckich stosunków.

 

- Odnotowano w nim, że wzajemne stosunki ochłodziły się i trzeba zrobić wszystko, by zostały one podtrzymane - relacjonuje Tomasz Lejman, korespondent Polsat News.

 

W komentarzu dziennika "Die Welt" można przeczytać z kolei, że UE po wydarzeniach z ostatnich lat dotyczących Węgier, powinna wyciągnąć wnioski i nie dopuszczać do ograniczania "wolność i demokracji w poszczególnych krajach".

 

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze