Turniej w Sydney miał być dla polskiej zawodniczki ostatnim testem formy przed wielkoszlemowym Australian Open w Melbourne. Radwańska zgłosiła jednak kontuzję lewej nogi i wycofała się z turnieju WTA w Sydney.

 

Już po losowaniu wycofała się z tej imprezy nie tylko rozstawiona z numerem drugim polska zawodniczka, ale też mająca grać z trójką Czeszka Petra Kvitova, która zgłosiła problemy żołądkowe. Reprezentantka Czech, dwukrotna zwyciężczyni Wimbledonu, kilka dni wcześniej nie wystąpiła też w Shenzen.

 

Najwyżej rozstawiona w Melbourne jest Rumunka Simona Halep. 

 

W poprzednim tygodniu problemy zdrowotne miały cztery najwyżej sklasyfikowane tenisistki w rankingu światowym: Serena Williams z powodu bólu kolana nie dokończyła Pucharu Hopmana, zaś na kontuzje narzekały też: Halep, która zrezygnowała z występu w Brisbane z powodu kontuzji kostki, Garbine Muguruza, którą z imprezy w Brisbane wyeliminowała kontuzja stopy i Maria Szarapowa, która z tego samego turnieju zrezygnowała z powodu bólu przedramienia.

  

W singlu w Sydney rywalizowała Magda Linette (z gry w Shenzen zrezygnowała ze względu na zatrucie pokarmowe), ale w eliminacjach przegrała z Czeszką Lucie Hradecką 3:6, 3:6. Z kolei w deblu Alicja Rosolska zagra z Kanadyjką Gabrielą Dąbrowski, a partnerką Klaudii Jans-Ignacik będzie Niemka Laura Siegemund.

 

Agnieszka Radwańska zwyciężyła w Sydney w 2013 roku.

 

PAP