Polscy skoczkowie nie zachwycili w Willingen

PAP/EPA/Arne Dedert
Polscy skoczkowie nie zachwycili w Willingen.

Słoweniec Peter Prevc odniósł kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, triumfując w niedzielę w niemieckim Willingen. Najlepszy z Polaków Stefan Hula zajął dopiero 18. miejsce.

Prevc oddał najdłuższe skoki w obu seriach, osiągając odległość 148,5 oraz 145,5 m. Zwycięzca niedawnego Turnieju Czterech Skoczni wyprzedził zdecydowanie Norwega Kennetha Gangnesa oraz Niemca Severina Freunda.

Hula uplasował się na 18. pozycji, Maciej Kot był 26., Andrzej Stękała - 28., a Jakub Wolny - 30., zdobywając swój pierwszy punkt Pucharu Świata w karierze. Jan Ziobro, który nie awansował do finałowej serii, został sklasyfikowany na 31. miejscu.

W Willingen nie startował Kamil Stoch. Dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi po nieudanym dla niego Turnieju Czterech Skoczni wrócił do kraju, gdzie przygotowuje się do mistrzostw świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf (15-17 stycznia).

W klasyfikacji generalnej PŚ na prowadzeniu umocnił się Prevc. W tym sezonie Słoweniec triumfował już po raz siódmy, a czwarty z rzędu. W 11 z 12 konkursów indywidualnych stał na podium. Kolejne zawody indywidualne PŚ rozegrane zostaną 24 stycznia w Zakopanem.