Premier, podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami w Radomiu, zapewniła również, że rząd będzie aktywny podczas debaty 13 stycznia. - Spokój, jasne wyjaśnienie, rzeczowe przedstawienie faktów, to jest to, co w tej chwili przygotowuje polski rząd - dodała.

 

"Przedstawimy swoje stanowisko"

 

- Przede wszystkim przedstawimy swoje stanowisko, przedstawimy swoje racje. Tutaj jest ogromna rola przede wszystkim pana ministra Szymańskiego. My będziemy przede wszystkim pokazywali w racjonalny sposób fakty, które mają miejsce, i będziemy odkłamywać to, co w tej chwili jest wynikiem histerii wywołanej - w naszej ocenie - przede wszystkim przez tych polityków obecnej opozycji, którzy próbują na tym zbić kapitał polityczny i niestety przenoszą polskie sprawy, w sposób zupełnie nieodpowiedzialny, na poziom europejski - powiedziała premier.

 

"Nie było powodu, abym wczoraj uczestniczyła w spotkaniu z Orbanem"

 

Premier Szydło została również zapytana o to, dlaczego nie uczestniczyła we wczorajszym spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Węgier Viktora Orbána. - Spotkałam się z panem premierem Orbanem dwukrotnie w ostatnim czasie. W tej chwili przygotowywana jest moja wizyta w Budapeszcie. Te rozmowy z panem premierem Orbanem prowadzę, więc nie było powodu, abym również wczoraj uczestniczyła w rozmowach, które były rozmowami szefów partii – powiedziała Szydło.

 

 

PAP, Polsat News