"Prezydent RP Andrzej Duda postanowił przekazać na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowy przedmiot. Są to narty, na których jako kandydat na urząd Prezydenta RP zjeżdżał m.in. w Rabce-Zdroju przed III Memoriałem Marii Kaczyńskiej. Andrzej Duda złożył na nartach swój autograf" – czytamy na stronie aukcji.


Orkiestra i sam Owsiak od dawna są krytykowani przez zaplecze polityczne prezydenta. Pod koniec grudnia poseł Stanisław Pięta z PiS napisał na Twitterze: "Jeśli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby".


Użytkownicy Twittera postanowili przypomnieć posłowi jego słowa. Zapytali  go, co sądzi o geście prezydenta, a inni – złośliwie: "czy zwolni Dudę". Pięta na razie milczy.

Media donoszą o przypadkach wycofywania się wojska z udziału w WOŚP. W Rzeszowie od lat podczas finału WOŚP odbywał się pokaz musztry paradnej i grała orkiestra garnizonowa. W tym roku wojsko nie wystąpi - informuje serwis Nowiny 24.pl.

 

Na Dolnym Śląsku z pomocy w kweście wycofało się kilka jednostek, nie zagrają też dwie orkiestry wojskowe – dowiedziała się wrocławska "Gazeta Wyborcza". W Szczecinie ze zbierania pieniędzy do puszek wycofali się w tym roku żołnierze 12. Dywizji Zmechanizowanej – napisała z kolei szczecińska "GW". Podczas poprzedniej edycji WOŚP w całym kraju wzięło udział 900 żołnierzy z 65 jednostek – informuje gazeta.