Tour de Ski: zwycięstwa Caldwell oraz Iversena. Kowalczyk na 14. miejscu

PAP/EPA/KARL-JOSEF HILDENBRAND

Amerykanka Sophie Caldwell i Norweg Emil Iversen wygrali we wtorek w niemieckim Oberstdorfie sprint techniką klasyczną - czwarty etap cyklu Tour de Ski w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga odpadli w ćwierćfinale.

Caldwell na mecie wyprzedziła Norweżkę Heidi Weng o 0,1 sek. Trzecie miejsce zajęła druga z Norweżek, Ingvild Flugstad Oestberg. W rywalizacji mężczyzn Iversen okazał się lepszy od Rosjanina Siergieja Ustiugowa o 1,03 sek., a trzeci był Kazach Aleksiej Połtoranin - 1,4 sek. straty do triumfującego Norwega. Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na 14. miejscu, a Maciej Staręga na 27.

Na czele klasyfikacji generalnej kobiet plasuje się Norweżka Therese Johaug, wyprzedzając w niej swoje rodaczki - Weng i Oestberg. Liderem klasyfikacji generalnej mężczyzn jest Norweg Martin Johnsrud Sundby. Justyna Kowalczyk plasuje się obecnie na 19. miejscu, a Maciej Staręga jest 50.

Tour de Ski zakończy się 10 stycznia, tradycyjnym podbiegiem na stok Alpe Cermis we włoskim Val di Fiemme. Na środę zaplanowano biegi ze startu wspólnego techniką klasyczną. Kobiety będą rywalizowały na 10 km, a mężczyźni na 15.