Rosyjscy dyplomaci największymi piratami drogowymi

Polska
Rosyjscy dyplomaci największymi piratami drogowymi
Pixabay/Jarmoluk

Dyplomaci z Rosji są w Warszawie największymi piratami drogowymi wśród cudzoziemców z immunitetami dyplomatycznymi – wynika z wykazu stołecznej Straży Miejskiej. Na drugim miejscu znaleźli się dyplomaci z USA, na trzecim – z Arabii Saudyjskiej.

Straż Miejska w Warszawie opublikowała wykaz ujawnionych wykroczeń osób posiadających immunitet dyplomatyczny w 2015 roku.


Rosyjscy dyplomaci zostali złapani aż 36 razy: 28 razy przekroczyli prędkość, 6 razy przejechali na czerwonym świetle i 2 razy źle zaparkowali.

 

"Ciężka noga" dyplomatów z USA i Arabii Saudyjskiej


Na drugim miejscu znaleźli się dyplomaci ze Stanów Zjednoczonych z wynikiem 28 wykroczeń drogowych. Amerykanie mieli głównie problemy z przekraczaniem prędkości, co zdarzyło się 25 razy. Pozostałe 3 wykroczenia dotyczą przejazdów na czerwonym świetle.


Dyplomaci z Arabii Saudyjskiej mieli problemy z niewłaściwym parkowaniem aut oraz przekraczaniem dozwolonej prędkości. Za złe parkowanie powinni dostać 10 mandatów, a za prędkość – 14. Dwa pozostałe mandaty zostałyby wręczone za przejazd na czerwonym świetle. Łączna liczba wykroczeń dyplomatów z tego kraju wyniosła 26.

 

Przepisy najczęściej łamią sędziowie

 

Według straży miejskiej spośród osób z immunitetami krajowymi systematycznie łamali przepisy sędziowie - aż 8-krotnie częściej niż posłowie.

 

Pełny wykaz ujawnionych wykroczeń można zobaczyć tutaj.

mr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze