Pierwszy telewizyjny spot Donalda Trumpa. Znowu atakuje muzułmanów

Świat
Pierwszy telewizyjny spot Donalda Trumpa. Znowu atakuje muzułmanów
YouTube.com
Kadr ze spotu

Sztab wyborczy Donalda Trumpa stworzył pierwszą telewizyjną reklamę polityka ubiegającego się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Kontrowersyjny przedsiębiorca m.in. atakuje w niej muzułmanów.

Spot skupia się na planie Trumpa dotyczącym zakazu wjazdu muzułmanów na teren Stanów Zjednoczonych. Zakaz ma być "tymczasowy", ale obowiązywać do momentu, w którym "zorientujemy się, co się dzieje". Niski głos mówi o planach polityka, a w tle lecą m.in. obrazki zamaskowanych islamistów.

 

Ponadto Trump zapowiada szybkie rozprawienie się z Państwem Islamskim i przejęcie zasobów ropy na opanowanym przez nie terenie.

 

Autorzy spotu przypomnieli także o planie kandydata dotyczącym budowy muru na południowej granicy USA. - Zatrzyma (Trump - przyp. red.) nielegalną imigrację poprzez budowę muru na południowej granicy, za co zapłaci Meksyk - mówi lektor.

 

"Uczynimy Amerykę znowu wielką!" - słyszymy na koniec.

 

 

Atak na muzułmanów

 

W opublikowanym w grudniu oświadczeniu Donald Trump opowiedział się za wprowadzeniem całkowitego zakazu wjazdu muzułmanów do USA.

 

Tekst pojawił się kilka dni po masakrze w kalifornijskim mieście San Bernardino, gdzie 29-letnia Tashfeen Maliki i jej mąż, 28-letni Syed Rizwan Farook, zastrzelili 14 osób i ranili 21. Oboje zostali potem zabici w policyjnej obławie. Byli muzułmanami.

 

"Dopóki nie jesteśmy w stanie zrozumieć tego problemu i związanych z nim zagrożeń, nasz kraj nie może być ofiarą straszliwych ataków ze strony ludzi, którzy wierzą w dżihad" - podkreślił Donald Trump.


Propozycję Trumpa natychmiast potępił Biały Dom. - Jest ona całkowicie sprzeczna z amerykańskimi wartościami. Szacunek dla wolności religii zapisany jest w naszej Karcie Praw - oświadczył doradca prezydenta Baracka Obamy Ben Rhodes.


Jeb Bush, który także ubiega się o republikańską nominację w wyborach prezydenckich, napisał na Twitterze, że Trump jest "niezrównoważony" a jego propozycja "niepoważna".

 

polsatnews.pl, PAP

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze