Co się wydarzy na Euro? Francuzi wróżą nam półfinał i rzuty karne

Piotr Drabik/Flickr.com
Puchar Henriego Delaunaya

Francuski magazyn piłkarski "France Football" opublikował swoje przewidywania dotyczące zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy. Według francuskich dziennikarzy Polska w grupie zremisuje z Niemcami i dojdzie aż do półfinału imprezy, gdzie rozegra dramatyczne spotkanie.

Według "France Football" Polacy zremisują z Niemcami 2:2. Bramkę, która da nam remis, strzeli w końcówce spotkania Kamil Grosicki. Dzięki jego trafieniu nie tylko zremisujemy z mistrzami świata, ale i wyprzedzimy ich w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Rozpędzeni Polacy mają dotrzeć aż do półfinału, gdzie wpadną na Francuzów. "Trójkolorowi" mają nam jednak zapewnić prawdziwy dramat - drużyna Nawałki będzie prowadziła jeszcze w 119. minucie. Pod koniec dogrywki wyrówna jednak Nabila Fekira. W konkursie jedenastek lepiej zaprezentują się gospodarze.

Napastnik Manchesteru United uratuje Francję

Autorzy tekstu przewidują także, że Francuzi, zanim odeślą nas do domu, będą mieli duże kłopoty z Rumunią w meczu otwarcia mistrzostw. 15 minut przed końcem na boisko z ławki ma wejść Anthony Martial. Napastnik "Czerwonych Diabłów" już siedem minut później trafi do siatki.

Ronaldo idzie na rekord

Swój kunszt we Francji ma pokazać Cristiano Ronaldo. Portugalczyk poprowadzi swoją drużynę do kompletu zwycięstw w fazie grupowej, strzeli hat-tricka Austrii, w fazie grupowej ogółem trafi do siatki sześć razy, a w całym turnieju osiem. W ten sposób wyrówna rekord Platiniego z 1984 roku.

Niemcy nie wygrają mistrzostw

Francuzi twierdzą, że mistrzowie świata pożegnają się z Euro 2016 już w ćwierćfinale po porażce 1:3 z Hiszpanią. Jest i polski akcent w tej historii: duża część kadry występująca na co dzień w Bayernie Monachium ma być w czasie turnieju zmęczona sezonem m.in. z powodu wygranej w Lidze Mistrzów. A w stolicy Bawarii występuje przecież Robert Lewandowski.

Finał dla doświadczonych Hiszpanów

"France Football" nie stawia jednak na końcowy triumf swoich rodaków. W finale zmierzą się z doświadczoną Hiszpanią, która po pokonaniu w fazie pucharowej Niemców, Portugalczyków i Francuzów sięgnie po trzecie mistrzostwo Europy z rzędu.