Korki przed bramkami na autostradach, utrudniony ruch na Zakopiance. Rozpoczęła się fala powrotów

Polska

Długi sylwestrowo-noworoczny weekend dobiega końca. Na drogach w wielu miejscach tworzą się wielokilometrowe korki. Obserwujemy sytuację w newralgicznych miejscach.

A4 w Karwianach pod Wrocławiem – korek przed bramką


Pobór opłat w Karwianach, w kierunku Wrocławia, jest jednym z miejsc, które tradycyjnie się korkują w czasie dużego ruchu drogowego. Na miejscu jest reporter Polsat News Maciej Stopczyk.  Około godziny 13 korek miał ponad 10 km długości i GDDKiA podjęła decyzję o otwarciu bramek. Bramki jednak zostały ponownie zamknięte po rozładowaniu zatoru. Korek powstaje od nowa. Policja radzi korzystać z alternatywnej drogi krajowej nr 94. Warto śledzić tablice informacyjne i zjechać na Oławę lub zjazdem Wrocław-wschód i uniknąć w ten sposób wjechania w zator.


Zakręt pod Warszawą – powroty z Lubelszczyzny i Siedlec


Póki co sytuacja na drogach dojazdowych do Warszawy jest dobra. Jednak fala osób powracających z przerwy noworocznej i świątecznej może dotrzeć do stolicy o godz. 18 lub 19 - informuje śledząca ruch na żywo Ewa Żarska.

 


A2 w Balicach pod Krakowem - korek przed bramką


Po godzinie 12. Korek do bramki w stronę Katowic miał 9 km długości. Zator na tym odcinku autostrady rozpoczął się już przed godziną 11, kiedy to korek miał kilometr długości - informował na Twitterze Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie.


Zakopianka


Główna droga wylotowa z Zakopanego jest tradycyjnie zakorkowana już od rana. Zdjęcia z utrudnionej podróży przesyłają użytkownicy Twittera.

 
Obwodnica trójmiasta – ruch odbywa się bez utrudnień


Nadarzyn – tu również ruch odbywa się na razie bez zakłóceń.

am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze